Projekty do budżetu obywatelskiego przesłane przez mieszkańców nie mają swoich autorów. Uważamy, że sfera planowania wydatków z budżetu gminnego jakim jest Szczeciński Budżet Obywatelski, powinna być zupełnie transparentna i przejrzysta.  Niestety, w odpowiedzi na nasz wniosek o ujawnienie autorów, otrzymaliśmy decyzję administracyjną wskazującą, że nie jest to możliwe. Od tej decyzji odwołujemy się.

Czytaj więcej...

Czy miasta potrzebują budżetu obywatelskiego? Kto ma decydować o jego wyglądzie, wydatkach i przeznaczeniu? Czy głos mieszkańców jest ważny? Po co nam ten budżet? Zapraszamy na dyskusyjną kawiarenkę NGO.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy będą wybierać spośród blisko 300 propozycji zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego - taką decyzję podjął Prezydent Krzystek. Jest to bardzo słuszna decyzja, którą można było chociaż trochę "uratować" ideę budżetu obywatelskiego na ostatnią chwilę. Rozumiemy, że jest to próba ratowania sytuacji w tym roku, lecz podtrzymujemy, że nad zasadami funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Szczecinie nadal trzeba pracować.

Czytaj więcej...

W związku z przygotowywaniem w dużym pośpiechu zasad funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego, zapytaliśmy o urzędników o korespondencję i protokoły ze spotkań dotyczące tematu. Ciekawiło nas w jaki sposób ustalano zasady budżetu obywatelskiego w Szczecinie. Zapraszamy do miłej lektury: plik

Jakie my wyciągnęliśmy najważniejsze wnioski? Niewątpliwie, cytując "temat jest niezwykle nośny i medialny dla Pana Prezydenta Krzystka" (str. 57 w PDF), więc według nas wszelkie kwestie obywatelskości tego projektu zostały zupełnie pominięte.

Dodatkowo: protokół z obrad Komisji ds. Inicjatyw Obywatelskich, gdzie poruszano temat budżetu obywatelskiego : http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_50318.asp?soid=08AE753E643C46869C6EBD850132BEBF

 

Prezydent Szczecina deklaruje: Jeżeli stowarzyszenie Szczecinianie Decydują zbierze wymagane 400 podpisów, to zaakceptujemy ich propozycję: odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budżetu miasta.

Czytaj więcej...

Strona 2 z 2

Back to Top