Prasów kaPrasówkaPr rasówka

Choć budżet obywatelski funkcjonuje już w Sopocie i niedługo pojawi się w Łodzi, Szczecin zarządzany przez prezydenta Krzystka na razie nie zamierza iść tą samą drogą. Myślę, że branie pod uwagę opinii obywateli w kwestiach tak ważnych jak budżet stanie się czynnością powszechną i popularną wśród rządzących. To tylko kwestia czasu.

Czytaj więcej...

Szczecin ma już wstępny plan dochodów i wydatków na 2013 rok - czyli budżet modelowy. Ale prezydent Piotr Krzystek nie opublikuje go na stronach internetowych urzędu. Nie zgadzam się z taką polityką. Właśnie teraz jest najlepszy moment, by o tym dokumencie dyskutować i zmieniać go.

Czytaj więcej...

Pojawiło się nowe stowarzyszenie „Szczecinianie Decydują”. – Chcemy, aby obywatel miał rzeczywisty wpływ na wydawane przez miasto pieniądze, żeby prezydent z nami rozmawiał – zapowiada Szymon Osowski.

Czytaj więcej...

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek powinien z mieszkańcami przedyskutować projekt budżetu na przyszły rok. Koniec z decydowaniem o finansach miasta wyłącznie w murach magistratu - postulują członkowie nieformalnego stowarzyszenia Szczecinianie Decydują. Chcą, by mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje do planu wydatków i dochodów na 2013 r. Zachęcają szczecinian do podpisania się pod takim wnioskiem.

Czytaj więcej...

W Gazecie Wyborczej pojawiła sie relacja ze spotkania z Panem Gherardem Meighörner - autorem tekstu jest pani Monika Adamowska.

W Monachium urzędnicy, politycy i inwestorzy nauczyli się, że lepiej nie omijać konsultacji społecznych, bo można stracić poparcie społeczne i czas - mówił w Szczecinie Gerhard Meighörner, architekt z Monachium.

Czytaj więcej...

Back to Top