Mieszkańcy mają prawo decydować o ważnych sprawach, a demokracja nie kończy się na wyborze prezydenta i radnych miasta. Demokracja to także umiejętność dyskusji, rozmowy i konsultacji.

Nie chcemy, by nasze wybory były przypadkowe, dlatego nasze stowarzyszenie zgłosiło się do programu "Głosuj Świadomie - Masz Głos, Masz Wybór" (www.maszglos.pl).

Świadomy wybór to decyzja oparta na informacjach: wyborca powinien wiedzieć, co potrafi kandydat, jakie są jego dotychczasowe doświadczenia oraz jakie działania planuje podjąć, jeśli zostanie wybrany. Czy wie, czego potrzebują mieszkańcy i w jaki sposób chce im to zapewnić.

Celem Naszego udziału w programie jest zebranie takich informacji o kandydatach do władz gminy i rozpowszechnienie ich wśród wyborców. Bardzo zależy nam na Waszych opiniach. Mieszkanko / Mieszkańcu - o co chcesz zapytać swoją kandydatkę / kandydata? Prosimy składać propozycje poniżej.

Wszystkie Wasze pytania opublikujemy na stronie, następnie pogrupujemy i uporządkujemy, by wysyłać je do wszystkich zainteresowanych. Na propozycje pytań czekamy do 10 września 2014.

LINK DO ANKIETY

 

BUDŻET MIASTA

Masz prawo wiedzieć...

..co się stało z Twoim wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego. Kilku autorów projektów zapytało nas, a także Urzędu Miasta, dlaczego ich projekt nie jest na ostatecznej liście do głosowania....
Czytaj więcej

Władze Szczecina tworzą (Nie)Obywatelski Budżet!

Budżet obywatelski w Szczecinie? Tylko z nazwy niestety. Z początku było miłym zaskoczeniem, że Prezydent Szczecina tak diametralnie zmienił zdanie na temat budżetu dla mieszkańców ( Czytaj więcej

Prezydencie, rozpocznij konsultacje społeczne budżetu miasta na rok 2014 z mieszkańcami

Wysłaliśmy dzisiaj wniosek do Urzędu Miasta o sporządzenie harmonogramu prac nad budżetem Miasta Szczecin na rok 2014 oraz rozpoczęcie procesu konsultacji społecznych nad budżetem miasta Szczecin...
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3

Newsletter

Back to Top