Otrzymaliśmy odpowiedź (31 października)  na nasz wniosek o udostępnienie sprawozdań finansowych z działalności Osiedli za rok 2011. Cieszymy się, że nasza prośba poskutkowała natychmiastowym umieszczeniem sprawozdań na stronie internetowej Rad Osiedli (choć przy niektórych osiedlach brakuje jeszcze informacji).

Wszystkie osiedla dostają co roku od Prezydenta Miasta 100 tys. zł na działalność (o takiej kwocie mówił także Prezydent podczas konsultacji społecznych budżetu miasta) Jest to mały skrawek budżetu przeznaczony dla osiedli na drobne inwestycje (np. nowa osiedlowa piaskownica dla dzieci), działania edukacyjne i integracyjne, gazetki osiedlowe itp. Warto wiedzieć i pamiętać, że na te wydatki również mamy wpływ jako mieszkańcy.

W niedługim czasie postaramy się zrobić zestawienie wydatków Rad Osiedli i w jaki sposób i na ile wykorzystują budżet. Będziemy chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie - czy Rady Osiedla wykorzystują całą kwotę deklarowaną przez Prezydenta, jeśli tak nie jest - to dlaczego?


Odpowiedź Urzędu miasta na nasz wniosek:

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej Biuro Rady Miasta w załączeniu przekazuje sprawozdania z działalności oraz finansowe za 2011 r. Rad Osiedli: Centrum, Drzetowo – Grabowo, Łękno, Międzyodrze Wyspa  Pucka, Niebuszewo Bolinko, Nowe Miasto, Stare Miasto, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód, Turzyn, Arkońskie – Niemierzyn, Głębokie – Pilchowo, Gumieńce, Krzekowo – Bezrzecze, Osów, Pogodno, Pomorzany, Świerczewo, Zawadzkiego – Klonowica, Bukowe – Klęskowo, Dąbie, Kijewo, Majowe, Płonia, Śmierdnica, Jezierzyce, Podjuchy, Słoneczne, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Załom – Kasztanowe, Zdroje, Żydowce – Klucz, Bukowo, Golęcino – Gocław, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelechowa.

Ścieżka dostępu do sprawozdań jest następująca:

www.osiedla.szczecin.pl → Dzielnica → rada osiedla np. - Centrum → rada osiedla → plany pracy i sprawozdania.

Marta Czapiewska
Biuro Prezydenta Miasta" 

 

Nasz wniosek z 18 października przesłany drogą email na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :

Dotyczy: udostępnienie sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności za rok 2011 Rad Osiedli w Szczecinie.

Powołując się na ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, wnioskujemy  o dostęp do sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności za rok 2011 następujących Rad Osiedli w Szczecinie: Centrum, Drzetowo – Grabowo, Łękno, Międzyodrze Wyspa  Pucka, Niebuszewo Bolinko, Nowe Miasto, Stare Miasto, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód, Turzyn, Arkońskie – Niemierzyn, Głębokie – Pilchowo, Gumieńce, Krzekowo – Bezrzecze, Osów, Pogodno, Pomorzany, Świerczewo, Zawadzkiego – Klonowica, Bukowe – Klęskowo, Dąbie, Kijewo, Majowe, Płonia, Śmierdnica, Jezierzyce, Podjuchy, Słoneczne, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Załom – Kasztanowe, Zdroje, Żydowce – Klucz, Bukowo, Golęcino – Gocław, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelechowa.
 

Wg. §18 uchwały nr XV/175/95 Rady Miejskiej w Szczecinie z dnia 25 września 1995 r. każda Rada Osiedla w Szczecinie zobowiązana jest do składania sprawozdań z działalności i sprawozdań finansowych mieszkańcom miasta. W dobie powszechnej cyfryzacji rzeczą naturalną wydaje się być umieszczanie tych dokumentów w internecie, tak aby każdy mieszkaniec Szczecina mógł poznać efekty działalności Rad Osiedli. Wnosimy zatem o wysłanie wyżej wspomnianych sprawozdań na adres szczecinianiedecyduja@gmail.com  w wersji PDF lub WORD.

 

 

Back to Top