Uchwała o konsultacjach społecznych została przyjęta w marcu 2012 przez Radę Miasta Szczecin – zgodnie z nią Prezydent Miasta Szczecin ma możliwość  konsultowania spraw ważnych dla Gminy z mieszkańcami. Z pewnością taką sprawą jest budżet miasta, którego projekt szczecinianie powinni zobaczyć, aby móc zgłosić swoje propozycje i uwagi. Konsultacje społeczne, o których mowa, zgodnie z regulaminem powinny być przeprowadzone na możliwie najwcześniejszym etapie.
 

Nie zapowiada się, aby projekt budżetu, który właśnie powstaje, został poddany takim konsultacjom społecznym z mieszkańcami (np. m. in. poprzez upublicznienie modelowego budżetu miasta na rok 2013 na stronie Urzędu Miasta bądź wykorzystanie potencjału strony konsultuj.szczecin.pl, gdzie mogłyby pojawiać się formularze do zgłaszania swoich uwag i wniosków przez samych mieszkańców, natępnie wyniki konsultacji społecznych).   

ZBIERAMY PODPISY POD WNIOSKIEM O PRZEPROWADZENIE KONSULTACJI SPOŁECZNYCH W SPRAWIE BUDŻETU SZCZECINA na rok 2013

Potrzebujemy 400 podpisów, bo tyle osób może zgłosić wniosek o konsultacje społeczne. Każdy może pobrać z naszej strony listę , każdy może zbierać podpisy w swoim gronie, a następnie przynieść do Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 (al. Wojska Polskiego 63, p. 4/12) lub do Stowarzyszenia Rowerowy Szczecin (ul. Dworcowa 19, p. 205, bądź wrzucić do skrzynki pocztowej). W tych miejscach będzie także możliwość podpisania się pod wnioskiem.

ŚCIĄGNIJ I WYDRUKUJ LISTĘ PODPISÓW TUTAJ: LISTA PODPISÓW NIEZBĘDNA DO ZŁOŻENIA WNIOSKU O KONSULTACJE SPOŁECZNE
 

Każdy podpis ma znaczenie, więc wesprzyj nas – tu chodzi też o Twoje pieniądze! 
 

Wniosek zamierzamy zanieść do Prezydenta Miasta Szczecin 1 sierpnia – stąd wielka prośba o mobilizację!
 

 

 

Back to Top