W najbliższy piątek, 23 marca o godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w sprawie wprowadzenia regulaminu konsultacji społecznych w Szczecinie.


Na spotkaniu będzie obecny prezydent Krzysztof Soska. Cieszymy się na to spotkanie, które rozpoczyna dyskusję o konsultacjach społecznych i mamy ogromną nadzieję, że w taki sposób prace nad regulaminem będą trwały - w formie dialogu.

Jednocześnie wyrażamy zaniepokojenie wprowadzeniem po raz czwarty do porządku obrad Sesji Rady Miasta (na 26 marca 2012) projektu uchwały regulaminu konsultacji społecznych - niestety nie konsultowany z mieszkańcami. Jako Inicjatywa Szczecinianie decydują podjęliśmy się kilku spotkań z mieszkańcami, zbieraliśmy ankiety odnośnie konsultacji społecznych, liczymy - że głos mieszkańców będzie wysłuchany, co z pewnością wpłynie korzystnie na rozwój aktywności mieszkańców, samorządności oraz na rozwój miasta.

Dlatego apelujemy, aby Radni Miasta Szczecina w związku z tym, że Prezydent rozpoczyna dialog z mieszkańcami w tej sprawie, na najbliższej sesji nie przyjmowali proponowanej uchwały. Uważamy, że rozwiązania zapewniające mieszkańcom możliwość zabierania głosu w ważnych sprawach dla miasta powinny być przygotowane z rozwagą.

Joanna Bylińska
Szymon Osowski

P.S. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do podpisania się pod tym oświadczeniem (chętnych prosimy o wysłanie e-mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back to Top