Mieszkańcy mają prawo decydować o ważnych sprawach, a demokracja nie kończy się na wyborze prezydenta i radnych miasta. Demokracja to także umiejętność dyskusji, rozmowy i konsultacji.

W poniedziałek (26 marca 2012) kolejny raz na sesji Rady Miasta pojawi się uchwała wprowadzająca regulamin konsultacji społecznych. Jest to bardzo ważny dokument dla mieszkańców Szczecina. 

Czytaj więcej...

W najbliższy piątek, 23 marca o godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w sprawie wprowadzenia regulaminu konsultacji społecznych w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Konferencję "Szczecinianie też decydują" z udziałem gościa Łukasza Prykowskiego, Pełnomocnika Prezydenta Łodzi ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Przewodniczącego Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

Podczas konferencji chcemy porozmawiać o szansach jakie dają konsultacje społeczne, przedstawić sprawdzone rozwiązania i jak mogą one funkcjonować w Szczecinie.  Będzie to także czas na wymianę doświadczeń i poglądów, które Pan Łukasz Prykowski, jako  Pełnomocnik Prezydenta Łodzi ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Przewodniczący Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, z pewnością posiada. Udział w konferencji potwierdzili także przedstawiciele szczecińskiego magistratu.

Konferencja odbędzie się 8 marca o godzinie 17.00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ul. Wojska Polskiego 90.

Zapraszamy! Aktywne Społeczeństwo to lepsze społeczeństwo!

W jakich sprawach mogą być przeprowadzane konsultacje społeczne na szczeblu miejskim ?

Ogólnie należy stwierdzić, że potencjalnie konsultacje społeczne władze Szczecina mogą przeprowadzać w tych sprawach, które należą do ich zakresu kompetencji. Wyliczenie wszystkich tych spraw raczej nie jest możliwe, bo musiałoby mieć ono dziesiątki punktów, ale chciałbym się skupić na tych mających największy praktyczny wpływ na życie mieszkańców.

Czytaj więcej...

Spoglądamy na Łodzian z zazdrością - od marca 2010 jest u nich wprowadzony regulamin dot. konsultacji społecznych, a teraz prawie wszystkie najważniejsze decyzje Prezydenta są poddawane konsultacjom - m.in. projekt budżetu miasta, zamiar likwidacji szkół, przedszkoli ..i wiele innych ważnych projektów i inwestycji. Ale nie byłoby tego gdyby nie mobilizacja mieszkańców i lokalnych organizacji....

Czytaj więcej...

Nic o nas bez nas! Zachęcamy więc do wypełnienia ankiety dotyczącej tego jak powinny odbywać się konsultacje w Szczecinie i czego powinny dotyczyć. Twój głos ma znaczenie więc do dzieła!  Wypełnij w mniej niż 5 minut i przekaż dalej :)


https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dC1xT283UlZqYUpPMmw1dVFvMS1UdEE6MQ

 

BUDŻET MIASTA

Masz prawo wiedzieć...

..co się stało z Twoim wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego. Kilku autorów projektów zapytało nas, a także Urzędu Miasta, dlaczego ich projekt nie jest na ostatecznej liście do głosowania....
Czytaj więcej

Władze Szczecina tworzą (Nie)Obywatelski Budżet!

Budżet obywatelski w Szczecinie? Tylko z nazwy niestety. Z początku było miłym zaskoczeniem, że Prezydent Szczecina tak diametralnie zmienił zdanie na temat budżetu dla mieszkańców ( Czytaj więcej

Prezydencie, rozpocznij konsultacje społeczne budżetu miasta na rok 2014 z mieszkańcami

Wysłaliśmy dzisiaj wniosek do Urzędu Miasta o sporządzenie harmonogramu prac nad budżetem Miasta Szczecin na rok 2014 oraz rozpoczęcie procesu konsultacji społecznych nad budżetem miasta Szczecin...
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3

Newsletter

Back to Top