Mieszkańcy mają prawo decydować o ważnych sprawach, a demokracja nie kończy się na wyborze prezydenta i radnych miasta. Demokracja to także umiejętność dyskusji, rozmowy i konsultacji.

Radni zwrócili się do Prezydenta Szczecina o udostępnienie w Biuletynie Informacji Publicznej rejestru umów. Inicjatywie bardzo kibicowaliśmy, ponieważ jest to normalna praktyka w krajach demokratycznych i zaczynają to robić samorządy w Polsce (więcej czytaj TUTAJ)

Czytaj więcej...

Wysłaliśmy dzisiaj wniosek do Urzędu Miasta o sporządzenie harmonogramu prac nad budżetem Miasta Szczecin na rok 2014 oraz rozpoczęcie procesu konsultacji społecznych nad budżetem miasta Szczecin na rok 2014.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Szczecinianie Decydują oraz Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 zapraszają na spotkanie „Nasze Osiedla – wspólna sprawa mieszkańców”. To już trzecie spotkanie z, cyklu odbędzie się 5 marca 2013 r. ( wtorek) w godz. 17-19 w Kiniarni Kina Pionier przy Al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie. Naszymi gośćmi będą – Radni Osiedli z i Wrzeszcza Górnego w Gdańsku i działacze z Torunia, którzy opowiedzą o swoich inicjatywach na rzecz promowania działalności osiedli. Spotkanie będzie też okazją do poznania działań osiedli w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Przed planowanymi w lutym szkoleniami, na które Was serdecznie zapraszamy (nie tylko radnych osiedli, ale wszystkich aktywnych mieszkańców i tych którzy chcieliby zacząć działać), warto zapoznać się z planami finansowymi Rad Osiedli. To  jest bardzo proste - uchwały przyjęcia planów finansowych poszczególnych Rad Osiedli na rok 2013 znajdziemy w zakładce: Dzielnica/Osiedle/Rada Osiedla/Uchwały, np.: http://osiedla.szczecin.pl/osiedla/chapter_38404.asp.

Czytaj więcej...

Osiedla są częścią samorządu będącą najbliżej nas - mieszkańców, są one jednostkami pomocniczymi stanowiącymi najniższy szczebel samo­rządu miejskiego. Mają coroczny budżet, ustalany przez Radnych Miasta, zajmują się sprawami publicznymi o zasięgu lokalnym. Osiedle może także występować z postulatami i wnioskami do organów miasta w sprawach ważnych, może również opiniować budżet miasta oraz wszelkie projekty i uchwały organów miasta. Przedstawicielami osiedli są Radni Osiedla, którzy są wybierani przez mieszkańców.  

Czytaj więcej...

SCWOP Sektor3 oraz Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zapraszają na bezpłatne szkolenie na temat praw obywateli i obywatelek – społeczna kontrola władzy oraz dostęp do informacji publicznej.

Czytaj więcej...

 

BUDŻET MIASTA

Masz prawo wiedzieć...

..co się stało z Twoim wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego. Kilku autorów projektów zapytało nas, a także Urzędu Miasta, dlaczego ich projekt nie jest na ostatecznej liście do głosowania....
Czytaj więcej

Władze Szczecina tworzą (Nie)Obywatelski Budżet!

Budżet obywatelski w Szczecinie? Tylko z nazwy niestety. Z początku było miłym zaskoczeniem, że Prezydent Szczecina tak diametralnie zmienił zdanie na temat budżetu dla mieszkańców ( Czytaj więcej

Prezydencie, rozpocznij konsultacje społeczne budżetu miasta na rok 2014 z mieszkańcami

Wysłaliśmy dzisiaj wniosek do Urzędu Miasta o sporządzenie harmonogramu prac nad budżetem Miasta Szczecin na rok 2014 oraz rozpoczęcie procesu konsultacji społecznych nad budżetem miasta Szczecin...
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3

Newsletter

Back to Top