Mieszkańcy mają prawo decydować o ważnych sprawach, a demokracja nie kończy się na wyborze prezydenta i radnych miasta. Demokracja to także umiejętność dyskusji, rozmowy i konsultacji.

Budżet obywatelski w Szczecinie? Tylko z nazwy niestety. Z początku było miłym zaskoczeniem, że Prezydent Szczecina tak diametralnie zmienił zdanie na temat budżetu dla mieszkańców (Budżet miasta będzie nieobywatelski. Tak chce prezydent Krzystek, Gazeta Wyborcza 24 lipca 2012 r.), jednak, gdy doczekaliśmy się ujawnienia zasad jak ma on u nas funkcjonować, czar prysł.

Czytaj więcej...

Publikujemy zestawienie pierwszej setki umów udostępnionych podczas Szczecińskiej Nocy Antykorupcyjnej.

Czytaj więcej...

Już 19 lipca w godzinach 18.00-1.00 zapraszamy na Szczecińską Noc Antykorupcyjną. To pierwsze takie wydarzenie w historii naszego Miasta! Zapraszamy każdego, kto chce pomóc w tworzeniu otwartego, jawnego, przejrzystego rejestru umów podpisywanych przez Miasto!
Na początku roku wystąpiliśmy do urzędu z wnioskiem o utworzenie rejestru wszystkich umów magistratu, w którym znalazłyby się informacje: kto, na co i na jaką kwotę dostał zlecenie. Miasto odpowiedziało, że nie ma możliwości prawnych, aby powstał taki rejestr. Czyżby? W innych samorządach takie spisy są z powodzeniem tworzone i publikowane w internecie: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/umowy/default.htmCzytaj więcej...

Jakiś czas temu złożyliśmy wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie kwot jakie mają do dyspozycji Osiedla.
Treść naszego wniosku:

Czytaj więcej...

Od 8 lat wszystkie instytucje publiczne mają ustawowy obowiązek prowadzić strony Biuletynu Informacji Publicznej, które powinny być pierwszym miejscem poszukiwania informacji o danej instytucji (art. 8 ust. 3 ustawy o dostępie do informacji publicznej). Przyjęte rozwiązanie ma na celu zapewnienie możliwości pozyskania informacji w każdym aspekcie działania instytucji publicznej w dowolnej chwili przez Internet (np. o podpisanych umowach, majątku, sposobie załatwiania spraw). W obecnych czasach nikogo nie powinno dziwić, iż takie rozwiązanie przyjął ustawodawca.

Czytaj więcej...

W Urzędzie Miasta złożyliśmy wniosek o prowadzenie rejestru umów zawieranych w imieniu Miasta Szczecin zarówno w ramach funkcjonowania Urzędu Miasta, jak i jednostek organizacyjnych oraz spółek, których większościowym udziałowcem jest Miasto Szczecin wraz z tekstami umów.
Transparentność podejmowanych decyzji to nieodzowny element demokracji, to także naturalna zapora przed korupcją.

Czytaj więcej...

 

BUDŻET MIASTA

Masz prawo wiedzieć...

..co się stało z Twoim wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego. Kilku autorów projektów zapytało nas, a także Urzędu Miasta, dlaczego ich projekt nie jest na ostatecznej liście do głosowania....
Czytaj więcej

Władze Szczecina tworzą (Nie)Obywatelski Budżet!

Budżet obywatelski w Szczecinie? Tylko z nazwy niestety. Z początku było miłym zaskoczeniem, że Prezydent Szczecina tak diametralnie zmienił zdanie na temat budżetu dla mieszkańców ( Czytaj więcej

Prezydencie, rozpocznij konsultacje społeczne budżetu miasta na rok 2014 z mieszkańcami

Wysłaliśmy dzisiaj wniosek do Urzędu Miasta o sporządzenie harmonogramu prac nad budżetem Miasta Szczecin na rok 2014 oraz rozpoczęcie procesu konsultacji społecznych nad budżetem miasta Szczecin...
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3

Newsletter

Back to Top